Kullanıcı Sözleşmesi

Hizmet/Ürün Satın Alan Kullanıcıların Kabul Ettiği Sözleşmeler

Kullanıcı Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi

Şirketimiz ve hizmetlerimiz hakkında yasal sözleşme ve şartlar aşağıda listelenmiştir.


Sözleşmenin Konusu ve Süresi


İş bu sözleşmenin konusu HızlıShell İnternet Hizmetleri üzerinden ürün/hizmet alan kullanıcıların ve HızlıShell İnternet Hizmetleri'nin haklarını korumaya yönelik hükümlerdir.

İş bu sözleşme kullanıcının sipariş verip ödeme kanallarından herhangi birini kullanarak ödeme yapmasıyla başlar ve tercih edilen hizmet periyodu (aylık/yıllık vb.) bitiminde sona erer.


Madde 1 - Hizmet Teslimatı


Verilen bilgilerin eksiksiz olması durumunda sipariş işleme alınır, daha sonra Kredi Kartı ve Havale (ödeme bildirimi yapılması halinde) ile yapılan ödemelerde anında kurulum garantisi verse de olası bir sistem hatası veya herhangi bir sorunda hizmet teslim işlemi 48 saate kadar çıkabilmektedir. Kullanıcının bu süre zarfı boyunca herhangi bir hak idda etmesi mümkün değildir.

EFT ile yapılan ödemelerde, ücret belirtilen banka hesaplarımıza giriş yaptığı andan itibaren (ödeme bildirimi yapılması halinde) HızlıShell'in taahüt ettiği teslimat süresi başlar.

Kullanıcı kaynaklı herhangi bir hatada (eksik bilgi gönderimi, ücretin eksik gönderilmesi vb.) işlem süresi daha da uzayabilmektedir, bu sebepten sipariş esnasında bilgilerinizi doğru girdiğinize ve ödemenizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınıza emin olun. Kullanıcı hatasından kaynaklı uzayan teslimat sürelerinden HızlıShell İnternet Hizmetleri sorumlu değildir.


Madde 2 - Barındırılan İçerik


HızlıShell'in sağladığı tüm hizmetleri Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na göre düzenlemektedir. HızlıShell'in Türkiye konumlu sunucularında Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı içerik barındırmak kesinlikle yasaktır.

Türkiye konumlu sunucularımızda pornografik/erotik içerikler barındırmak yasaktır.

Sunucularımızda hack/hacking için kullanılan zararlı içerikler barındırmak yasaktır.

Sunucularımızda kimlik avı/phishing/sahtekarlık/dolandırıcılık için kullanılan zararlı içerikler barındırmak yasaktır.

Sunucularımızda barındırılan içeriklerde herhangi bir telif/tescil hakkına aykırı tutumlar sergilemek yasaktır.

Yukarıda bulunan durumların tespiti halinde HızlıShell, hizmetinizi bilgi vermeden ve ücret iadesi yapmadan sonlandırma hakkını saklı tutar.

Eğer HızlıShell'den satın alınan hizmetlerde bu gibi içeriklerin barındırıldığını düşünüyorsanız veya telif hakkı sahibiyseniz destek@hizlishell.com adresine e-posta/Skype üzerinden göndererek şikayette bulunabilirsiniz.

Hizmetlerimizi kullanarak barındırılan tüm içeriklerden kullanıcı sorumludur ve herhangi bir durumda HızlıShell hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Oluşabilecek herhangi bir yasal süreçte kullanıcı, HızlıShell'in tüm maddi/manevi zararalarını karşılamakla yükümlüdür.

HızlıShell sunucularında kullanıcı tarafından barındırılan herhangi bir içeriğin HızlıShell'e ve hizmetlerine zarar vermesi durumunda kullanıcı, oluşabilecek tüm maddi/manevi zararı karşılamakla yükümlüdür.


Madde 3 - Yedekleme ve Veri Kaybı


HızlıShell sağladığı hiçbir hizmette yedek alma sorumluluğunda değildir. Yedekleme ile ilgili yazılan pazarlama mesajları ve verilen yedekleme hizmeti tamamen kullanıcıya kolaylık olması amacıyla sunulmuştur, HızlıShell yedekleme konusunda asla garanti vermez. Bu sebepten, HızlıShell yaşanacak herhangi bir veri kaybında kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Toplam boyutu 10 GB ve üzerinde olan web siteleri için otomatik yedekleme hizmeti çalıştırılmamaktadır, 10 GB ve üzerindeki web sitelerinin yedeği tarafımızca hiçbir şekilde alınmaz.


Madde 4 - Taşıma İşlemi


Site taşıma garantisi verilen hizmetlerde HızlıShell başarılı ve hızlı bir taşıma gerçekleştirmek için elinden geleni yapmaktadır. Yine de site taşıma işleminin süresi belirsiz olduğundan ve bazı zamanlarda zor ve meşakatli bir iş olabileceğindan taşıma süresi konusunda HızlıShell herhangi bir garanti vermemektedir.

HızlıShell veri taşıma işlemlerini özenle gerçekleştirse de istenmeyen durumlarda taşıma sırasında oluşabilecek veri kayıplarından ve/veya sistem hatalarından HızlıShell sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda HızlıShell'ın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.


Madde 5 - Destek Kapsamı ve Süresi


HızlıShell'in satışını yaptığı tüm hizmetlerde self managed destek sistemi geçerlidir ve ticket ile bildirilmesi zorunludur. Ayrıca HızlıShell kendinden kaynaklı olmayan herhangi bir sorunda destek vermeme hakkını saklı tutar. HızlıShell'in hiçbir destek yükümlülüğü yoktur ve tek sorumluluğu hizmeti çalışır halde teslim etmektir. Bunun haricindeki durumlarda (e-posta hesabı açma, panel kurulumu, veritabanı oluşturma vb.) destek vermek tamamen HızlıShell'in insiyatifindedir.

Belirtilen 7/24 destek sistemi telefonla yapılan her çağrıya anında cevap alınabileceği veya gönderilen destek taleplerine hemen cevap verileceği anlamına gelmez. Hızlı ve profesyonel destek ekibimiz bildirimleri olabildiğince hızlı cevaplamaktadır ancak burada belirtilen 7/24 destek kavramı mesai saatlerine bağlı kalınmadan çalışıldığını gösterir ve o anki yoğunluğa göre destek talepleri sırayla cevaplanır.


Madde 6 - Karalama/Kötüleme Kampanyaları


Hizmet alan kullanıcılar tarafından internet ortamında HızlıShell'i karalama, olumsuz eleştirme ve/veya herhangi bir platformda bu gibi kampanyaların başlatıldığının tespit edilmesi durumunda alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.


Madde 7 - Argo Kelime ve Hakaret


Kullanıcılar tarafından HızlıShell çalışanlarına yapılacak herhangi bir hakaret/küfür veya aşağılama durumlarında alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.


Madde 8 - Uptime Garantisi


HızlıShell tarafından sağlanan %99 uptime garantisi yerine getirilmediği takdirde HızlıShell ilgili hizmeti 1 ay ücretsiz olarak sağlamak zorundadır. Üçüncü parti izleme yazılımlarının bildirdiği uptime raporları HızlıShell için geçerli değildir. HızlıShell uptime raporlarını kendisi tutmakta ve incelemektedir. Uptime garantisinin yerine getirilmediğini düşündüğünüz durumlarda destek@hizlishell.com adresine e-posta ileterek ücretsiz hizmet hakkınızı isteyebilirsiniz. VDS ve kiralık sunucu hizmetlerinde, yalnızca ağ için garanti verilmektedir, VDS veya kiralık sunucunun çalışır ve/veya erişilebilir durumda olması HızlıShell'in sorumluluğunda değildir. Bu gibi durumlarda, kullanıcı bildirmedikçe, HizliShell sorundan haberdar olmayacaktır. Uptime garantisinin yerine getirilemediği durumlarda VDS/Kiralık Sunucu hizmetlerinde sağlanacak olan indirim, 3. parti yazılım/lisans ücretlerini kapsamamaktadır.


Madde 9 - Bayi Hosting Sorumluluğu


Bayi (Reseller) Hosting hizmeti alan kullanıcılar kendi müşterilerine destek vermekle sorumludur. HızlıShell Bayi Hosting kullanıcılarının müşterilerine herhangi bir şekilde destek vermeyecektir.

Bayi Hosting kullanıcılarımız kendisinin ve müşterilerinin barındırdığı içeriklerden sorumludur. HızlıShell Bayi Hosting kullanıcılarının yaptığı illegal davranışlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz.


Madde 10 - Fiyat ve Paket Değişikliği


Satın alınan hizmet için, hizmet süresi boyunca, ek bir özellik satın alınmadığı sürece veya izin verilen limitlerin dışında kullanım yapılmadığı sürece, ek bir ücret talep edilmeyecektir. HızlıShell, hizmet süresi bitiminde fiyatları değiştirme ve/veya yeni fiyatlandırmayla hizmet yenileme hakkını saklı tutar.

HızlıShell sağladığı tüm hizmetlerde istediği gibi teknik değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Paketler üzerinde istediği gibi düzenleme yapabilir, bu konuda HızlıShell sorumlu tutulamaz.


Madde 11 - Zararı Karşılama


HızlıShell'den hizmet alan kullanıcılar, HızlıShell'ı hiçbir şekilde zarara uğratmayacağını, herhangi bir maddi/manevi zarar vermeyeceğini kabul eder ve verilen herhangi bir maddi/manevi zararı karşılayacağını taahhüt eder.


Madde 12(a) - Yasal Zorunluluklar


HızlıShell'den hizmet alan kullanıcılar, HızlıShell'e herhangi bir yasal yükümlülük vermemeyi kabul eder. Ayrıca olası bir durumda bütün mahkeme ve avukat masraflarını talep edilen süre içerisinde karşılayacağını taahüt eder.


Madde 12(b) - Yasal Bilgi Verme Zorunluluğu


HızlıShell, gerekli durumlarda yasal merciilere talep edilen her bilgiyi vermek zorundadır (savcılık veya yetkili kurum tarafından yazılı olarak beyan edildiği takdirde). Bu bilgiler, gerekli durumlarda, kullanıcıya ait özel bilgiler de olabilir.


Madde 13 - Feragat

HızlıShell kullanıcıların barındırdığı hizmetlerin göreceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. HızlıShell kullanıcıya hiçbir garanti sunmamaktadır. Bunlara HızlıShell ve herhangi bir HızlıShell görevlisinin sebep olacağı veri kayıpları, gecikmeler, kesilmeler, hatalı bilgi teslimatı da dahildir.

Oluşabilecek bir hack olayında verilerin/bilgilerin 3. kişilerce elde edilmesi durumunda HızlıShell sorumluluk kabul etmeyecektir.


Madde 14 - Limitsiz Hosting ve Reseller


Limitsiz web hosting hizmetleri, sadece web sitelerinin dosyalarının barındırılması ve sadece web sitesinin trafiğini kapsamaktadır. Limitsiz web hosting alanı, veri depolama (örn. rar, exe, mp3 vb.) ve/veya yedek alanı amacıyla kullanılamaz.

Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 200.000 inode (dosya barındırma) limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılamaz.

Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 2GB RAM limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılamaz. Ayrı paket satın alınarak daha yüksek paketlere geçilmesi gerekir.

Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 5MB I/O limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılamaz.


Madde 15 - Sunucu Yazılımları


HızlıShell paylaşımlı hosting sunucuları profesyonel optimizasyon firmaları tarafından optimize edilmiş olup tüm özellikleri stabildir. Hiçbir kullanıcının isteği üzerine sunucuya ek bir yazılım kurulmaz/kurulu yazılımların ayarları değiştirilmez.


Madde 16 - Haberdar Olma


HızlıShell'in duyurduğu son dakika haberlerinin takibinden müşteri sorumludur. HızlıShell müşteriyi değil, müşteri HızlıShell'i takip etmek zorundadır.


Madde 17 - Hizmet İptali


HızlıShell haber vererek veya haber vermeksizin herhangi bir hizmeti, geri ödeme yapmaksızın veya kısmi geri ödeme yaparak, sebep göstermeksizin, istediği zaman sonlandırma hakkını saklı tutar.

Ödeme tarihinden sonraki 3 gün boyunca ödeme gecikmeli olarak yapabılabilir. Ancak bu 3 günün sonunda ödeme yapılmazsa hizmet kalıcı olarak silinir. HızlıShell yedek verme ve hizmeti açık tutma sorumluluğunda değildir.


Madde 18 - İzinsiz Eylemler


Web Hosting/Bayi Hosting İçin

 • 90 saniye'den daha uzun süre boyunca %25'in üzerinde yapılan kaynak kullanımı yasaktır. Soruna neden olabilecek birçok aktivite bulunmaktadır, bunlara CGI yazılımlar, FTP, PHP, HTTP vb. dahildir.
 • Web hosting hesapları için günlük %5'den fazla, reseller hosting hesapları için günlük %12'den fazla ortalama kaynak kullanımı yapmak yasaktır.
 • FTP alanında barındırılan 5 MB ve üzeri dosyalar sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Tek dosya için izin verilen maksimum limit 5 MB'dir.
 • Sunucularımızda herhangi bir sucunu tabanlı program çalıştırmak yasaktır.
 • Google Cash/AdSpy gibi örümcek veya indexleyici programlar çalıştırmak yasaktır.
 • Herhangi bir proxy uygulaması çalıştırılması yasaktır.
 • Herhangi bir bit torrent uygulaması çalıştırmak yasaktır. Yasal torrentlere sunucularımız dışı link verebilirsiniz fakat sunucularımızda barındıramazsınız.
 • Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
 • Counter-Strike, Half-Life vb. gibi oyun sunucuları uygulamaları yasaktır.
 • 15 dakikadan daha kısa aralıklarla cronjob uygulamaları çalıştırmak yasaktır.
 • Dosya paylaşım yazılımları çalıştırılması yasaktır (RapidShare vb.)
 • Audio stream/video broadcast uygulamaları çalıştırılması yasaktır.
 • Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları HızlıShell tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir.

VDS/Kiralık Sunucu İçin

 • VDS hizmetlerinde, herhangi bir şekilde diğer VDS'lere zarar verecek kadar yoğun kaynak kullanımı yapılamaz. Bu soruna yoğun disk aktiviteleri vb. yol açabilir.
 • Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
 • Herhangi bir şekilde mining yapılamaz, uygulaması çalıştırılamaz.
 • Uzun süreli yoğun hat tüketimi yapılamaz.
 • HızlıShell sunucuları kesinlikle DDoS ve Botnet saldırıları için kullanılamaz.
 • Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları HızlıShell tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir.

Madde 19 - SPAM

HızlıShell, istenmeyen e-posta gönderimine, toplu e-posta gönderimine ve spam e-postalara karşı kesinlikle tolerans göstermemektedir. Bu hususa uyulmadığı taktirde, alınan hizmet/hizmetler, haber verilerek/haber verilmeksizin sonlandırılacaktır. IP bloğumuzun e-posta kara listelerine (black list) girmesine sebebiyet veren bütün hizmetler haber verilmeksizin sonlandırılacaktır.


Madde 20 - Ödeme Altyapı Sağlayıcısı

Müşteri (son kullanıcı), ödeme yöntemine, üyeliğine ve siparişine ilişkin bilgilerin, ödemenin gerçekleştirilebilmesi ve ödeme usulsüzlüklerinin önlenmesi, araştırılması ve tespit edilmesini temin amacıyla PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş.’ye aktarılmasına ve PAYTR tarafından https://www.paytr.com/gizlilik adresindeki Gizlilik Politikası’nın en güncel halinde açıklandığı şekilde işlenmesine ve saklanmasına rıza göstermektedir.


Madde 21 - İade Koşulları

Şirketimizin iade politikası iade koşulları sayfasında madde madde listelenmiş olup izlenecek yol ilgili sayfada belirtilmiştir.

Madde 22 - Gizlilik Politikası

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikası ilgili sayfada madde madde listelenmiştir.


Madde 23 - Değişiklik Hakkı


HızlıShell gerek gördüğü taktirde hizmet sözleşmesine haber vermeksizin yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir yada maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.


İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.


Madde 24 - Satın Alınan Diğer Ürünler


HızlıShell İnternet Hizmetleri olarak bir çok kalemde ürünleri kullanıcılarımıza kusursuz olarak sağlıyoruz. Ancak bazı satın alınan ürünler hakkında bilmeniz gerekenler bulunmaktadır.


Madde 24(a) - Google Reklam Hizmeti


 • HızlıShell İnternet Hizmetleri olarak Google Reklamları sayesinde, Google arama motorlarında sizi fark etmelerini sağlıyoruz. Ancak, web sayfanız her ne olursa olsun (Sohbet Sitesi, Kişisel Bloglar, Forum Sitesi, Alışveriş Sitesi vb.) Google reklamından faydalandıkları gibi, hiç bir zaman kullanıcılarına %100 olarak (alışveriş siteleri için satış artışı), %100 olarak (sohbet sitesi için kullanıcı artışı), gibi durumlarda garanti sunmamaktadır.
 • Verilen reklamlar genel olarak tıklama ile bakiye kesintisi olduğu kadar web sitenize reklam üzerinden gelen kullanıcılar sitenizi kullanmadan terk etseler bile, günlük tıklama bazında kesilen ücretler yansımak zorundadır. Bu durum şu anlama gelmez 100 tl üzerinden verilen bir Google reklamından %100 olarak performans alınmamakla beraber, Google reklamlarından (ücret karşılığında gelen) kullanıcıların tıklama sayısı %100 olarak tahmin edilememektedir.

 • Madde 24(b) - Google Reklam Geri Ödemesi


 • Google reklamlarınız ücreti alındıktan sonra yaklaşık 1-2 saat içerisinde aktif olmaktadır. Dolayısıyla bakiye yüklenilerek yapılan bu reklamlara bize gönderilen ücretin tamamı Google Ads Hizmetine gönderilir.
 • Reklam başladıktan sonra hiç bir şekilde reklamınız iptal edilmez ve Google Reklam Ücreti geri ödenmez.

 • Madde 24(c) - Google Reklam Hizmet Askıya Alınması


 • HızlıShell İnternet Hizmetleri olarak Google Ads reklamlarınızı kendi hesabımızdan aktif ediyoruz.
 • Web sitenizde olası durumda zararlı kodların (iframe kodu, virüsler, exe dosyaları, tasarım hataları) gibi durumlarda reklamlarınız askıya alınabilir. Reklam askıya alınması tarafımızca YAPILMAMAKTADIR. Google Ads Reklam Hizmeti tarafından yapılmaktadır.
 • Hesap askıya alınır veya tamamen hesap iptal edilir ise, reklamlarınız otomatik olarak Google Ads tarafından durdurulacak ve hesap iptal edilmektedir.
 • Bu durumda HızlıShell İnternet Hizmetleri sorumlu tutulmamakla beraber, Google Ads üzerine alınan hizmetlerin geri ödemesi YAPILMAMAKTADIR.

  Madde 24(d) - Makale Hizmeti


  HizliShell İnternet Hizmetleri Google arama motorlarında farklı kullanıcılar tarafından arama yaptıklarında karşılarına web sitenizin görülmesini sağlamak ve web sitenize kullanıcı artışı sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

 • Satın alınan makale paketlerinde belirtildiği gibi, günlük olarak yazım sağlanmakta ve eklenmektedir. Ancak bu durum yoğunluğa göre veya resmi günlere göre değişim gösterebilir.
 • Firmamız ile çalışmanız durumunda tema ve tasarımları bizden alarak hizmet aldığınız durumda eksiklikler ve hatalı yapılan kodlamalar düzeltilerek, iç seo yapılarak makale yazım işlemine başlanmaktadır.
 • Farklı firmalar ile çalışarak bizden makale paketi almanız durumunda ise iç seo ve tasarım kodlamasını yapmak, HızlıShell İnternet Hizmetlerinin sorumluluğunda değildir. Duruma göre insiyatif kullanılabilir.
 • Farklı firmalar ile çalışarak oradan alınan tasarımlar seo uyumlu olmayabilir veya yazılan makaleler Google arama motorları tarafından indexlenmeyebilir. Google arama motorlarında çıkmayan yada indexlenmeyen makaleler yada başlıklar için HızlıShell İnternet Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

 • Madde 24(e) - Hizmet Ödemeleri


 • Her kullanıcı, aldığı hizmet karşılığında ödeme yapma zorunluluğu bulunmakla beraber, ödeme yapmaması durumunda kesilen hizmetin farkında olmalıdır.
 • Her kullanıcı satın aldığı hizmete karşılık ödeme yaptığına dair bilgi vermek zorundadır. Bilgi veremiyorsa bile Hizmetlerimiz > Ödeme bildirim formu doldurmak zorunda olduğunu bilmelidir.

 • Bu sayfada bulunan sözleşmeyi HızlıShell'den hizmet almaya başlayan her kullanıcı kabul etmiş sayılır.

  talk

  Destek Ekibimizle Görüşün

  Tam olarak “Müşteri Memnuniyeti” konseptiyle çalıştığımız için “Bahane Değil, Çözüm” odaklı hizmet sunuyoruz. Soru veya sorunlarınız için, deneyimli ve uzman kadromuz size her zaman destek hizmeti sağlamak için hazır!

  HEMEN BAĞLAN
  talk

  KAMPANYALARDAN HABERDAR OL

  Bültenimize ve Pazarlama İletişimimize Katılın. Size haberler ve teklifler göndereceğiz.